Modadekorum.com

Yeşil rengiyle ev dekorasyonu

Yeşil: Doğanın ve huzurun rengidir.Yeşil vejetaryen lığı temsil eder, kasaplar bu nedenle yeşil rengi kullanmazlar. Kırmızıyı kullanılırlar. Yeşil doğanın kendisidir. Ayrıca yeşil renk güven verir. O yüzden banka logolarında genelde yeşil kullanılır. Yatak odası için de rahatlatıcı bir renktir.Renklerin gözdeki bazı sinir hücrelerini kısa süreliğine devre dışı bıraktığı tespit edilmiştir. Yeşil de onlardan biridir. Yeşile uzun süre bakıldığında gözdeki iki hücreyi öldürüyor, başka tarafa baktığınız takdirde kısa süreliğine hiçbir rengi algılayamıyorsunuz. O yüzden yeşil rengin araba göstergelerinde kullanılması tavsiye edilmez.
Ayrıca yeşil, umudun, barışın ve özgürlüğün rengidir, bu yüzden de bir çok ulusun bayrağında yer alır. Açık yeşilin ferahlatıcı ve steril duygusu yaratan bir etkisi vardır, bu yüzden hastanelerin duvarlarında veya temizlik ürünlerinin ambalajlarında sıkça kullanılır.
Ev dekorasyonun da yeşilin eve uyumlu tonunu kullanarak yaratıcı bir dekorasyon yapa bilir siniz doğayı çağrıştıran tabloları da kullanarak dekorasyonu tamamlaya bilirsiniz.

Yeşil renkli ev resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.