Modadekorum.com

Mavi rengiyle ev dekorasyonu

Mavi: Sonsuzluğu ve özgürlüğü ifade eder.Sakinleştirici bir renktir, Batı’da mavinin sakinleştirici etkisinden dolayı intiharları azaltmak için köprü korkuluklarını maviye boyarlar. Amerika’da bir ilkokulda, duvarların rengini beyaz ve turuncudan maviye çevirmişler çocukların notlarının yükseldiğini görmüşler. Yaramazlıkları da azalmış. Mavi özellikle lacivert verimliliği, otoriteyi ve sonsuzluğu ifade eder. Dünyadaki bir çok markanın logosu mavi renktir. Bankaların da logolarında en çok kullandıkları renk yeşil ve mavidir. Mavi ile büyük olduklarını yeşille dee güvenilir olduklarını vurgularlar.
Mavi, gökyüzü ve denizin rengidir ve insan psikolojisi üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Mavinin değişik tonları farklı etkiler yaratır; koyu maviler örneğin çivit ve gece mavisi yatıştırıcı, açık mavi huzur vericidir, duygusallığı ve duyarlılığı ortaya çıkarabilir, deniz mavisi ise düzen ve disiplini temsil eder.
Evdekorasyonunda movi odanıza şıklık katacak ve rahatlatıcı etkisiyle ,evinize huzur getirecektir ,mavinin mat tonlarını evinizde kullanacaksanız led ışıklarla evin ışıklandırmasını güçlendirmenizi öneririz

Mavi renkli ev resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.