Modadekorum.com

Şark köşesi dekorasyonu

Şark köşesi dekorasyonu

Evlerde modaya uymaktan ve yeni mobilyalardan sıkıldıysanız ,biraz eskilere gitmeye ne dersiniz.

Anadolu insanlarının evlerinde kullanılan Şark köşesi yüksekliği yörelere göre değişebilen alt kısmı ahşap,üst kısmı da minder şilte ve yastıktan oluşan,aynı zamanda halı ve kumaş olarak da döşenebilen duvardan duvara L şeklinde yada U şeklinde yapılan oturma gruplarına denilmektedir.
Bazı kafeler de ve geleneğine bağlı ailelerde gördüğümüz şark köşesi çok eski zamanlardan beri Türk kültürünü yansıtmaktadır.
Osmanlı dönemlerinde sıkça kullanılan şark köşeleri daha sonra Anadolu nun tüm bölgelerine yayılmış olup Arap kültüründe de yastık,minder ve şilte oldukça fazla tercih edilmektedir.eskiden beri var olan şark köşesi örnekleri ile geleneklerimizi ev dekorasyonlarına yansıtmak isteyenler için şark köşesi örneklerini sunuyoruz,
Şark köşesi modelleri,şark köşesi nasıl yapılır,şark köşesi takımları,şark köşesi fikirleri,minderli oturma odası,nargile,şark köşesi resimleri,şark köşesi nedir.

 

Etiketler:

Yorumlar
  1. Yusuf genç dedi ki:

    Selamualeykum hatay antakya da pazarlama işiyle ilgileniyordu iletişime girmemiz mümkün mu.sipariş vererek urunlerinizi pazarlama musadesi var mi. Dikkate alırsanız sizinle çalışmak isterim.

  2. Yusuf genç dedi ki:

    Son olarak sipariş verecek olsam hazırda olan modellerinin veya hazır olacak şekile nekadar surede gelir